ZAFER CINBIL

https://www.youtube.com/@ZaferCinbil

“Kendimizi bir çocuk da buluyoruz bu şarkılarda bir koca adam da. Öylesi sevinçle ya da bazen öylesi hüzünle bir dostluğun sıcaklığına da sarılıyoruz, bir sevgilinin kollarına da. Mutlu ve de belki de en önemlisi içten ki en çok bu sebepten olsa gerek ‘’Organic Şarkılar’’ baştan sona bitmesini istemediğimiz bir yolculuk.” (Kadri Karahan)

“Zafer Cınbıl’ın ilk albümü ‘’Organic Şarkılar’’ müzisyenin uzun soluklu müzik hayatının ilk albümü. 2008 yılında Amerika’da kendi stüdyosunda kollektif bir şekilde hazırladığı bu çalışmasında müzisyen 11 şarkıya yer verdi. Bir anonim söz ve bir M.Ali Demren bestesi dışında tüm şarkılar kendi imzasını taşıyor. Şarkıların düzenlemelerinde de yine kendisini, M. Ali Demren’i ve Aleaddin Deniz’i görüyoruz.

2009 yılında hayatını kaybeden usta müzisyen Orhan Atasoy’un aramızdan ayrılmadan kısa bir süre önce vokali ile yer aldığı bu albümün müzisyen kadrosunda Larry Taper (ağız harmonikası), Sezar Orepa (gitar), Hüseyin Cebeci (ud), America İndian Mike Takahoma (flüt), Deniz Cınbıl (Vokal), Aleaddin Deniz isimleri ile karşılaşıyoruz. Cımbıl ayrıca albüme e.piyano, perdesiz bass, perdesiz gitar, mandolin, bağlama, asma davul, percussion, drum set gibi enstrümanları çalarak dahil oluyor. 

Birsen Tezer’in seslendirdiği ‘’Balıkesir’’ ve ‘’Delikanlı’’, Güvenç Dağüstün’ün Birsen Tezer ile düet yaptığı ‘’Sevdanın Yolları’’ isimli şarkıların da imzası olan Cınbıl ayrıca bu şarkıları da bu albümde kendi sesinden dinleyicisi ile buluşturuyor.